Лайфхаки як отримати грант

Чи відомі вам лайфхаки як отримати грант?

А що ви знаєте про грант? Те, що це безповоротна фінансова допомога? І отримати її буде значно легше, якщо Ви будете знати про лайфхаки як отримати грант!

Лайфхак №1:

Сформулюйте проблему з якою хочете працювати на грантові кошти чітко і вже сьогодні. Чому це важливо? Сформувати проблему — це клопітка щоденна робота і вона може зайняти у вас не день, не тиждень і навіть не місяць часу. Це складна аналітична робота і коли ви побачите оголошений грантовий конкурс ви не зможете реактивно зреагувати, бездоганно заповнити аплікаційну форму, без чітко сформованої проблеми, з якою ви хочете працювати.

 

Лайфхак №2  

Сформулюйте базу фондів з якими хочете працювати надалі. Що це означає? Зробіть моніторинг фондів і позначте для себе ті, пріоритети яких збігаються з пріоритетами вашої діяльності. Є дуже багато міжнародних, національних, регіональних, приватних фондів і дуже важливо обрати між ними ті, які вам потрібні. Знайшовши такі, ви можете сформувати таблицю і внести туди ті фонди, з якими хочете працювати. Також ви можете підписатися на розсилку або моніторити їхні сайти щоденно, щоб не пропустити бажаний конкурс.

 

Лайфхак №3 

Створіть базу ідей для своїх проєктів. Можливо у вашій голові міститься багато хороших ідей для проєктів, але через роботу чи зайнятість Ви ще не виклали їх на папір. Якщо ваші ідеї не упорядковані та не прописані чітко, потім вам буде важко блискавично зреагувати та блискуче заповнити аплікаційну, коли ви побачите грантовий конкурс. Адже Ваша ідея до кінця не сформована, або охоплює багато напрямків.

 

Лайфхак №4

Займіться пошуком грантових програм та конкурсів в межах мінімальної фінансової підтримки. Саме так. Почніть з тих, які працюють з невеликими коштами. Чому це важливо? Якщо Ви новостворена організація і ще не маєте потужної грантової історії, то вам буде важко стукати у двері серйозного грантодавця і просити серйозні кошти. Спочатку просіть підтримки у фондів, які надають невелику фінансову підтримку, мінігранти. Це можуть гранти посольств, спільні гранти в рамках ЄС, регіональні або місцеві програми. Тож запам’ятайте розпочинайте з меншого та отримаєте більше!¬

 

Лайфхак №5

 

Зареєструйте громадську організацію. Практично всі донори в пріоритеті надають грантову підтримку саме ГО. Тобто більшість грантової підтримки отримують саме вони. Звісно є грантові фонди, які приватним підприємцям і малому та середньому бізнесу, але таких програм та конкурсів менше. Якщо ви є маєте громадську організацію, Ви вже її зареєстрували ви можете бути головним аплікантом в такому проєкті.

 

Лайфхак №6

 

Заручіться підтримками громадських організацій. Вам потрібен партнер, який має хорошу потужну грантову історію. Адже, якщо ви робите тільки перші кроки в грантрайтингу, то вам буде корисно заручитися підтримкою того, хто вже пройшов цей шлях і має приклади успішно реалізованих проєктів. Уявіть, що проєкт, де основним аплікантом є громадська організація-партнер і ваша хороша ідея. Цей такий проєкт попадає на розгляд експертної комісії й вона ставить вищий бал такому проєкту, бо у головного апліканта вже є грантова історія. Тож ви виконуєте свої обов’язки в рамках такого партнерства і, коли ваш проєкт буде успішно реалізованим, це буде великим і першим плюсиком і вашій грантовій історії.

 

Лайфхак №7

Продумайте унікальну назву свого проєкту. Якщо експертна комісія розглядає сотні заявок в рамках одного конкурсу, то ваша унікальна назва може виокремитися і закарбуватися в пам’яті експерта. У випадку, якщо у вас хороша ідея, фахово прописана аплікаційна форма, грамотно складений кошторис до цієї заявки і яскрава назва, то вірогідність того, що комісія запам’ятає його і виокремить ваш проєкт з тисячі інших значно більша!

 

Лайфхак №8

Скористайтеся послугами професійного перекладача. Ви знаєте, що деякі фонди ставлять вимогу до заповнення всього пакету документів іноземною мовою. Це може англійська, німецька чи будь-яка інша. Якщо Ви не досконало володієте цією мовою, то Вам не варто самотужки  перекладати, або ще гірше – користуватися послугами Гугл-перекладача. Вам потрібен фаховий професійний переклад з врахуваннями усіх нюансів мови та науково-технічного перекладу.

 

Лайфхак №9

Не ігноруйте жодного пункту в аплікаційній формі та кошторисі до нього. Ці пункти є важливими. Читайте уважно вимоги фонду, вимоги до складання аплікаційної заявки та складання кошторису. Звертайте увагу на кожну деталь, на кожен пункт. Навіть те, що прописано маленькими літерами є дуже важливим! 

 

Лайфхак №10

Скористайтеся послугами професійного грантрайтера. Ви можливо маєте хороші ідеї для майбутніх проєктів, але якщо ви не відчуваєте себе впевнено у складанні аплікаційної заявки та кошторису, або у своїй повсякденній діяльності не знаходите часу, щоб розібратися в майстерності грантрайтингу, скористайтеся послугами професіонала. Адже тут, як ви знаєте, є свої вимоги та свої деталі, які є дуже суттєвими. І недотримання певних правил в складанні заявки чи складання кошторису може коштувати вам дорого. І ваша хороша ідея може не отримати підтримку фонду.

“Лайфхаки як отримати грант” підготувала експертка з грантрайтингу Мар’яна Кобеля.

Якщо ви хочете вигравати гранти, то рекомендуємо навчитися писати виграшні грантові заявки в Школі з написання грантових проєктів “ЧАС ЗМІН”, а також підписатися на YouTube-канал “ЧАС ЗМІН“, де розміщуються інтерв’ю з представниками фондів та грантових програм про актуальні грантові можливості, а також, вебінари на тему, як отримати грант.

🔴Хочете виграти грант для культури?

Навчіться писати виграшні грантові заявки в ШКОЛІ З НАПИСАННЯ ГРАНТОВИХ ПРОЄКТІВ “ЧАС ЗМІН”