Гранти для культури

Гранти для культури та креативних індустрій.

Хто підтримує культуру в Україні. Гранти для культури та креативних індустрій. Грантові програми, фонди, донорські організації.

Креативна Європа

Рамкова програма Європейського Союзу, спрямована на підтримку культурного, креативного та аудіовізуального секторів.

Метою програми є розвиток сектору культурних і креативних індустрій в країнах Європи, посилення конкурентоспроможності європейської аудіовізуальної продукції, а також забезпечення промоції і захисту культурного та мовного розмаїття. Креативна Європа надає гранти для культури та креативних індустрій.
Для кого – організації, що мають статус юридичної особи більше 2-х років.
Складається із трьох підпрограм:

Культура, в рамках якої передбачено просування культурного та креативного секторів.

Медіа, що забезпечує підтримку розвитку та поширення аудіовізуальних творів.

Міжсекторальна співпраця – це окрема стаття бюджетних витрат в рамках програми «Креативна Європа», цілями якої є: заснування інструменту полегшення доступу культурному і креативному секторам до джерел фінансування шляхом надання гарантій; заохочення міжнаціональної політичної взаємодії з метою заохочення обміну досвідом і ноу-хау стосовно нових бізнес-моделей.

Грантова підтримка від Дому Європи – це гранти для культури та креативних індустрій, а також для професіоналів  у сфері освіти, охорони здоров’я, медіа, соціального підприємництва та молодіжних ініціатив (робота з молоддю).

Програма складатиметься із трьох основних компонентів:

Мобільність та професійний обмін – за цим напрямком підтримку отримають індивідуальні поїздки із України в ЄС і навпаки на стажування, ознайомчу практику (job-shadowing), з метою нетворкінгу, підготовки проєктів, а також на навчальні тури, які дозволять обмінятись досвідом з європейськими колегами.
Діалог та співробітництво – цей напрямок спрямований на підтримку проєктів міжнародної співпраці. Акцент буде саме на міжнародному співробітництві, тому щонайменше один з партнерів повинен бути з країни ЄС. Одна з підпрограм цього компоненту сприятиме розвитку інфраструктури в культурній сфері, а також в програмі активностей будуть арт-резиденції.

Інформаційний та координаційний хаб – це, власне, осередок House of Europe в Києві, куди можна звернутися та отримати інформацію про можливості, програми Європейського Союзу та окремих країн-членів ЄС.

Державна інституція, створена у 2017 році для сприяння розвитку культури і мистецтв України. Основною метою фонду є підтримка культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Діяльність фонду спрямовується та координується Міністерством культури України. Фонд надає гранти для культури та креативних індустрій України.

Для кого – заявником може бути юридична особа усіх форм власності або ФОП (платник єдиного податку ІІІ групи), належним чином зареєстрована на території України.

Бюджет – Кожна програма має окремо визначені граничні суми бюджету для проєктів. З граничними сумами бюджету проєкту можна ознайомитись на сторінці кожної з програм сайту УКФ.

Програма мобільності для митців та інших учасників культурного сектору (кураторів, культурних менеджерів тощо), які працюють у царині перформативного та візуального мистецтва та є резидентами країн-учасниць програми «Креативна Європа».

Для кого – програма розрахована на індивідуальних митців зі сфер візуального (рукоділля, дизайн, цифрове мистецтво, мода, образотворче мистецтво, графіка, фотографія) та перформативного мистецтв (циркове, танцювальне мистецтво, опера, перформанс, ляльковий театр, вуличне та театральне мистецтво). Заявки можуть також подавати групи не більше п’яти осіб, але не організації чи юридичні особи.

Щоб подати заявку, потрібно домовитись з партнерською організацією або фізичною особою-партнером щодо реалізації проєкту мобільності.

Програма грантів НВСЕ

Гранти для культури від Harald Binder Cultural Enterprises це підтримка культурних, мистецьких та освітніх проєктів.

Для кого – громадські організації, благодійні фонди та інші недержавні організації, які мають статус неприбутковості.
Бюджет – від 500 до 5 000 євро.

Програма підтримує низові ініціативи, міжгалузеву та міжнародну співпрацю задля сталого розвитку культури, мистецтва та освіти в Україні. Обов’язковою умовою є реалізація проєктів на території України у вказані терміни.

🔴Хочете виграти грант для культури?

Навчіться писати виграшні грантові заявки в ШКОЛІ З НАПИСАННЯ ГРАНТОВИХ ПРОЄКТІВ “ЧАС ЗМІН”