Гранти швидкого реагування.

Швидкі гранти

– це безоплатна допомога у грошовій або іншій формі, що надається донорами підприємству, організації, установі, ініціативній групі або приватній особі для реалізації заявленого проєкту для швидкої відповіді на виклики, що постають у зв’язку з складними обставинами в тій чи іншій сфері діяльності.

 

 

Основні відмінності між звичайним грантом та грантом швидкого реагування:

  1. Термін прийняття заявок для звичайного гранту кілька місяців, для швидкого – кілька тижнів.
  2. Форма заявки для звичайного гранту повна, для швидкого – спрощена.
  3. Термін розгляду для звичайного гранту до кількох місяців, для швидкого – кілька днів.

Хто може отримати гранти швидкого реагування?

  • Організації громадянського суспільства
  • Представники МСП
  • Органи місцевого самоврядування
  • комунальні заклади охорони здоров’я, соціального захисту, освіти

       + релігійні громади, а також ініціативні групи.

 

Перелік грантодавців та програма, які підтримують проєкти в умовах воєнного стану та надають гранти швидкого реагування:

1. Швидкі гранти від МФ “Відродження”

Програма Гуманітарна солідарність

Її завдання – швидко реагувати на актуальні гуманітарні потреби вразливих груп цивільного населення в умовах цієї війни.

Програма діятиме у двох напрямках – видача грантів та прямі закупівлі. Взяти участь можуть:

– громадські організації, спілки, асоціації, товариства та інші громадські об‘єднання, які зареєстровані як неприбуткові або благодійні організації та працюють в Україні.

– державні і комунальні заклади охорони здоров’я, соціального захисту, освіти, а також незареєстровані волонтерські ініціативи.

Мінімальний розмір гранту / запиту – 100 000 грн.

Максимальний розмір гранту / запиту – 380 000 грн.

Оптимальний розмір гранту / запиту – 280 000 – 330 000 грн.

Орієнтовний термін розгляду отриманих пропозицій і запитів становитиме 5-7 робочих днів.

Деталі ТУТ

 

«Тримаймо стрій» — конкурс проєкту #EU4USociety на підтримку волонтерських та ветеранських ініціатив

Учасники конкурсуДо участі у конкурсі запрошуються: благодійні організації та громадські неприбуткові об’єднання, які:

  • можуть підтвердити досвід роботи до 2022 року у сфері волонтерської допомоги для підтримки військових , ветеранів  АТО/ООС, постраждалих внаслідок російської агресії цивільних осіб — мешканців прифронтових територій, внутрішньо переміщених осіб, родин загиблих тощо;
  • можуть підтвердити досвід отримання та використання благодійних внесків через рахунки організації, з публічною фінансовою звітністю.

Бюджет проєктної пропозиції не може перевищувати 25% від суми коштів, зібраних організацією з інших джерел у 2022 році або протягом 2021 року (що може бути підтвердженим публічно доступною фінансовою звітністю організації).

Значна частина проєктної діяльності та бюджету проєкту може бути спрямована на інституційну підтримку учасників конкурсу.

Деталі ТУТ

 

2. Швидкі гранти від Проєкту ЄС з розвитку громадянського суспільства у країнах Східного партнерства

Конкурс започатковано спеціально для громадських активістів та організацій громадянського суспільства з України

Види підтримки:

  1. Стипендії надаються фізичним особам з метою сприяння розвитку їхніх лідерських навичок. Це передбачає виконання певного стипендіального проєкту, на який виділяється бюджетна підтримка у розмірі близько 5 000 євро на період 6 місяців (у виключних випадках – 8 місяців).
  2. Разова термінова підтримка розрахована на організації громадянського суспільства та активістів громадянського суспільства, головним чином з метою посилення співпраці та розвитку мережі контактів. Вартість запитуваної підтримки – у межах від 1000 до 20000 євро.

Деталі ТУТ

3. Швидкі гранти від ІСАР Єднання

Грантовий конкурс «Швидка підтримка спроможностей громадянського суспільства України діяти в надзвичайних обставинах».

Пріоритети:

  1. Посилення адаптивних спроможностей ОГС. Гранти за цим пріоритетом можуть надаватися на швидке переорієнтування діяльності ОГС відповідно до потреб цільової аудиторії та/або громади; для зміни діяльності ОГС відповідно до поточних викликів або нової цільової аудиторії; для зміни операційних планів і поточної діяльності ОГС.Бюджет проєкту за цим пріоритетом може включати: витрати на розробку нових планів або політик/процедур, дослідження потреб нових цільових аудиторій, розробку нових послуг, адміністративні видатки тощо
  2. Мобілізація громади для протидії воєнним викликам. Гранти за цим пріоритетом можуть надаватися для здійснення мобілізаційних дій у громадах на протидію воєнним викликам. Бюджет проєкту за цим пріоритетом може включати: видатки, пов’язані з вирішенням гуманітарних потреб цільових аудиторій ГО та громад, організацією збору коштів на підтримку Збройних Сил України, збору коштів/ресурсів для допомоги ВПО та постраждалим від воєнних дій; збору коштів/ресурсів на інші потреби, пов’язані з воєнними діями та їх наслідками.
  3. Посилення безпеки, у тому числі цифрової. Гранти за цим пріоритетом можуть надаватися для здійснення комплексу заходів для підвищення безпеки персоналу, даних та обладнання ОГС. Бюджет проєкту за цим пріоритетом може включати: видатки для проведення навчання щодо основ безпеки (у тому числі цифрової), розробку комплексних безпекових планів, аудит цифрових ресурсів ОГС, реалізацію безпосередніх заходів для забезпечення безпеки.
  4. Здійснення комплексу моніторингових заходів. Гранти за цим пріоритетом можуть надаватися для здійснення моніторингових заходів у різних сферах: дотримання прав людини, воєнних злочинів, корупційних дій тощо. Проєкти за цим пріоритетом мають передбачати обов’язковий компонент широкого інформування інших ОГС, ОМС, органів державної влади та медіа (якщо це релевантно сфері моніторингу та поточній ситуації) про результати моніторингу, здійсненого за кошти гранту. Видатки на таке інформування можуть покриватися коштом бюджету проєкту.

Деталі ТУТ

4. Швидкі гранти від Українсько-данського  молодіжного дому

Гранти швидкого реагування Українсько-данського молодіжного дому

це швидка фінансова підтримка для розвитку молодіжних організацій, громадянського суспільства та активістів в Україні.

Хто може подати заявку?

  • Представники молоді в громадянському суспільстві України або Данії, які працюють на підтримку України. Представниками молоді в громадянському суспільстві можуть виступати молодіжні організації, правозахисники, організації громадянського суспільства, митці, громадські рухи, культурні організації, незалежні активісти та мистецькі групи, які працюють з молоддю до 35 років.
  • Заявник/-ця повинен/-на належати до вікової групи 15-35 років або працювати безпосередньо з людьми цієї вікової групи. Якщо це фізична особа з України, у заявника/-ці має бути статус фізичної-особи підприємця (ФОП).

Деталі ТУТ

5. Швидкі гранти від Програми PACT

Короткотермінові гранти для швидкої відповіді на виклики, що постають перед ОГС

Тематичні пріоритети конкурсу:

  1. Інституційна підтримка для організацій та коаліцій національного та регіонального рівня
  2. Проєктна підтримка для організацій, мереж та коаліцій національного та регіонального рівня, що спрямована на реалізацію таких заходів:

– Вивчення безпосередніх потреб громадян,  управління та координація  з питань допомоги із наявними внутрішніми та/або міжнародними центрами допомоги, в тому числі центрами підтримки внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

– Підтримка активістів та уразливих груп населення, в тому числі на важкодоступних територіях.

– Адвокація та забезпечення контролю за діяльністю національних та місцевих органів державної влади, інших юридичних та фізичних осіб.

  • Максимальна сума гранту  складе до 100 тис. дол. США на період до  12 місяців.

Деталі ТУТ

6. Швидкі гранти від Інституту Гуманітарних наук Відня

Стипендії для українських науков(иць)ців, журналістів/ок, діячів/ок культури та громадських інтелектуалів/ок, які залишилися в Україні й документують війну росії проти України і її наслідки.

Підтримка – одноразова стипендія в розмірі 5000 євро.

Деталі ТУТ

7. Швидкі гранти від Європейського Фонду «Культура солідарності»

Екстрена допомога митцям і культурним ініціативам в Україні

Які проєкти підтримуються?

  • Вони підтримують роботу незалежних (культурних) ЗМІ та відкритих, надійних й безпечних (цифрових) медіаплатформ;
  • Вони захищають і створюють культурні місця захисту та притулку в Україні, а також в еміграції для художників-біженців і діячів культури;
  • Вони ініціюють мистецькі проєкти й виробництва, що виховують надію на мирне майбутнє України та всієї Європи.

Деталі ТУТ

8. Швидкі гранти від Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) 

Конкурс на одержання субгранту для українських приватних підприємств, неурядових організацій, або бізнес-асоціацій для забезпечення експертної, технічної та фінансової підтримки українським ММСП у переміщенні існуючих виробничих потужностей у більш безпечніші регіони України.

Координація проєктної діяльності відібраних на конкурсній основі ММСП за такими напрямками:

  • переміщення виробничих потужностей в безпечніші області України;
  • забезпечення відповідності нових виробничих майданчиків санітарним умовам та вимогам HACCP;
  • відновлення існуючого виробництва на новому місці із дотриманням стандартів простежуваності безпечності виробництва продуктів харчування;
  • залучення додаткових інвестицій та/або кредитів для переміщення та розширення виробничих потужностей;
  • створення нових робочих місць, насамперед для тимчасово переміщених осіб;
  • розширення асортименту продукції, глибини переробки, імпортозаміщення.

Деталі ТУТ

 

Рекомендуємо переглянути вебінар на тему “Що треба знати, щоб отримати грант під час війни“. Дивитися ТУТ.

🔴 Якщо бракує знань у сфері залучення грантових коштів, запрошуємо на навчання в Школі з написання грантових проєктів ЧАС ЗМІН! Деталі ТУТ.