Каталог грантодавців

Цей Каталог грантодавців – це перелік фондів та фінансових організацій, які надають гранти в грошовій та негрошовій формі представникам українського бізнесу, громадськості та влади, тощо.

Ознайомившись із переліком грантодавців, вам буде легше підібрати для своєї діяльності актуальні грантові можливості, обрати ті фонди і фінансові організації, пріоритети  яких співпадають з пріоритетами ваших проєктів. Цей каталог грантодавців – це максимально повний перелік грантів від міжнародних, національни, регіональних фондів та програм. 

Грантодавець: Агентство США з міжнародного розвитку (USAID)

КОРОТКИЙ ОПИС ГРАНТОДАВЦЯ: На підтримку зовнішньої політики США, Агентство США з міжнародного розвитку виконує провідну роль у здійсненні заходів з міжнародного розвитку та допомоги у надзвичайних ситуаціях на основі партнерських стосунків і надання ресурсів, які рятують людські життя, знижують рівень бідності та зміцнюють механізми демократичного врядування, допомагаючи народам світу долати гуманітарні кризи та ставати на шлях самостійного розвитку. 

Україна відіграє критично важливу роль у заходах американської державної допомоги, мета яких – надати підтримку країнам колишнього СРСР у становленні інститутів демократії та глобально інтегрованої ринкової економіки. Аби сприяти Україні у виконанні цього завдання – побудові демократичної, безпечної та заможної країни – USAID об’єднує свої зусилля з зусиллями українців у розвитку прозорих і підзвітних процесів врядування з залученням до них переважної частини громадян, у забезпеченні стійкого економічного розвитку на широкій суспільній базі та у розширенні доступу українців до медичних послуг.

ПРІОРИТЕТИ: гуманітарна допомога та допомога у перехідний період, демократія, права людини та врядування, сільське господарство, економічний розвиток, енергетика та енергетична безпека, охорона здоров’я.

WEB-сайт

 

 

Грантодавець: Британська Рада в Україні

КОРОТКИЙ ОПИС ГРАНТОДАВЦЯ: Будує зв’язки, порозуміння й довіру між людьми в Україні та Великій Британії через мистецтво й культуру, суспільний розвиток, освіту й англійську мову. У 2019 році Британська Рада в Україні стала партнером консорціуму House of Europe – фінансованої Європейським Союзом програми з розбудови професійних і творчих обмінів між українцями та їхніми колегами з країн ЄС. В рамках цього партнерства Британська Рада в Україні втілює такі програми: Active Citizens Camp, Creative Enterprise Ukraine, «Студентська академічна мобільність (САМ) Україна», Навчальні подорожі для менеджерів креативних просторів і Навчальні подорожі для соціальних підприємців.

ПРІОРИТЕТИ: Організація зміцнює зв’язки між Україною та Сполученим Королівством у сферах мистецтва, вивчення англійської мови, вищої освіти та розбудови суспільства.

WEB-сайт

Грантодавець: House of Europe (“Дім Європи”)

КОРОТКИЙ ОПИС ГРАНТОДАВЦЯ: програма, що фінансується Європейським Союзом, створена для підтримки професійного та творчого обміну між українцями та їхніми колегами в країнах ЄС та Великій Британії. Програма фокусується на культурі та креативному секторі, освіті, медицині, соціальному підприємництві, медіа та роботі з молоддю.

Пропонує більш як 20 програм: поїздки на конференції, професійні події, стажування і нетворкінг у ЄС та Великій Британії, навчальні подорожі, резиденції, тренінги та інші можливості. Команда House of Europe підтримує творчу співпрацю та копродукції між українськими організаціями та їхніми партнерами з ЄС і Великої Британії, фінансує розвиток культурної інфраструктури та програм для молоді. Проводить молодіжні табори та влаштовуємо обмін студентами між університетами в межах України.

ПРІОРИТЕТИ: надає Гранти на: персональні проєкти, проєкти для творчої молоді, Інфраструктурні, переклад, міжнародну мобільність, міжнародну співпрацю

WEB-сайт

Грантодавець: Британська екстрена допомога Росії та республікам колишнього СРСР (BEARR)

КОРОТКИЙ ОПИС ГРАНТОДАВЦЯ: Зареєстрована в Англії благодійна організація, яка базується в Лондоні та керується кількома довіреними особами з багаторічним досвідом і знаннями країн регіону. BEARR має багато партнерів серед малих та середніх добровільних та благодійних організацій у країнах Східної Європи та Центральної Азії (EECA).

BEARR працює з партнерами у: Вірменії, Азербайджані, Білорусі, Грузії, Казахстані, Киргизстані, Молдові, Росії, Таджикистані, Туркменістані, Україні та Узбекистані.

ПРІОРИТЕТИ:

 • підтримка організацій, відданих реформам у сфері охорони здоров’я та соціальної сфери;
 • сприяння створенню мереж та обміну інформацією;
 • заохочення обміну досвідом та навчанням;
 • допомога організаціям, що працюють у регіоні, у визначенні потенційних партнерів;
 • надання початкового фінансування, щоб допомогти організаціям розпочати або розширити партнерські відносини;
 • лобіювання з та від імені організацій, які поділяють наші цілі.

WEB-сайт

Грантодавець: Вестмінстерський фонд за демократію

КОРОТКИЙ ОПИС ГРАНТОДАВЦЯ: WFD працює над зміцненням демократії в усьому світі. Після падіння Берлінської стіни  допомагає зробити політичні системи країн справедливішими, більш інклюзивними та підзвітними. Робить це, працюючи з:

 • парламенти
 • Політичні партії
 • Виборчі органи
 • Громадянське суспільство

ПРІОРИТЕТИ: Дослідження, експертиза діяльності, підтримка розвитку демократії

WEB-сайт

Грантодавець: Європейський фонд за демократію (ЄФД)

КОРОТКИЙ ОПИС ГРАНТОДАВЦЯ: Європейський фонд за демократію (ЄФД) – це незалежна організація, що надає гранти, створена у 2013 році Європейським союзом (ЄС) та державами-членами ЄС як автономний міжнародний цільовий фонд для сприяння розвитку демократії в державах Європейської політики сусідства (країни Східного партнерства ) , Близького Сходу та Північної Африки), на Західних Балканах , в Туреччині , а також за їх межами.

ЄФД підтримує організації громадянського суспільства, демократичні рухи, громадянських і політичних активістів, а також незалежні медіа-платформи та журналістів, які сприяють встановленню плюралістичних їх демократичних їх політичних систем. Сюди також входять нещодавно створені чи незареєстровані організації, неформальні платформи, молодіжні групи та одиночні активісти . Зокрема, ЄФД підтримує тих , хто не може отримати підтримку від інших донорів та в рамках існуючих інструментів . вросоюзу . Обов’язковою умовою для надання підтримки є дотримання грантоодержувачем демократичних цінностей, прав людини і принципів ненасильства.

ПРІОРИТЕТИ: надає Гранти на проєкти, що стосуються:

 • Антикорупційна діяльність та підзвітність державних органів
 • Незалежні платформи та соціальні мережі
 • Громадянська активність та громадська участь
 • Правозахисна діяльність та моніторинг
 • Жіноча громадянська та політична участь
 • Сексуальна орієнтація та гендерна ідентичність
 • Молодь
 • Мистецтво та культура
 • інше

WEB-сайт

Грантодавець: Національний фонд за демократію (NED)

КОРОТКИЙ ОПИС ГРАНТОДАВЦЯ: Національний Фонд Підтримки Демократії (NED) є приватною некомерційною організацією, діяльність якої спрямована на розвиток та зміцнення демократичних інституцій у всьому світі. Щорічно фонд NED виплачує понад 1.000 грантів на підтримку проектів неурядових організацій за кордоном, які працюють над досягненням демократичних цілей у більш ніж 90 країнах.

З моменту свого заснування в 1983 році фонд NED продовжує повсюдно залишатися на передньому краї боротьби за демократію і в даний час перетворився на багатогранну організацію, що є центром діяльності, ресурсів та обміну думками активістів та людей, що займається практичною та науковою діяльністю в галузі демократії, з усього земної кулі

Пропонує більш як 20 програм: поїздки на конференції, професійні події, стажування і нетворкінг у ЄС та Великій Британії, навчальні подорожі, резиденції, тренінги та інші можливості. Команда House of Europe підтримує творчу співпрацю та копродукції між українськими організаціями та їхніми партнерами з ЄС і Великої Британії, фінансує розвиток культурної інфраструктури та програм для молоді. Проводить молодіжні табори та влаштовуємо обмін студентами між університетами в межах України.

ПРІОРИТЕТИ: Щороку Національний фонд демократії (NED) надає прямі гранти сотням неурядових організацій по всьому світу, які працюють над досягненням демократичних цілей та зміцненням демократичних інститутів. NED зацікавлений у пропозиціях місцевих незалежних організацій щодо позапартійних програм, які прагнуть:

 • Заохочуйте та захищайте права людини та верховенство права
 • Підтримуйте свободу інформації та незалежні ЗМІ
 • Зміцнювати демократичні ідеї та цінності
 • Сприяти підзвітності та прозорості
 • Зміцнити організації громадянського суспільства
 • Зміцнювати демократичні політичні процеси та інститути
 • Пропагувати громадянську освіту
 • Підтримуйте демократичне вирішення конфліктів
 • Пропагувати свободу асоціацій
 • Зміцнити широку ринкову економіку

WEB-сайт

Грантодавець: Глобальний екологічний фонд (GEF)

КОРОТКИЙ ОПИС ГРАНТОДАВЦЯ: Глобальний екологічний фонд — незалежний міжнародний фінансовий суб’єкт, чия діяльність реалізуєть- ся через Програму розвитку ООН, Програму охорони навколишнього середовища ООН і Світовий банк. ГЕФ надає фонди для фінансування додаткових витрат для того, щоб проект став екологічно привабливим. Програму малих грантів Глобального екологічного фонду було створено у 1992 році, її основна мета — під- тримка сталого розвитку за принципом «думай глобально, дій локально».

ПРІОРИТЕТИ: надає Гранти в Україні на екологічні проєкти. У пріоритеті розбудова партнерства між місцевим населенням та місцевою владою з метою спільної праці над розв’язанням екологічних проблем: біорізноманіття, зміна клімату, хімічні речовини і відходи, деградація земель, міжнародні води, сталий менеджмент лісів.

WEB-сайт

Програма малих грантів SGP WEB-сайт

Грантодавець: Глобальний інноваційний фонд (GIF)

КОРОТКИЙ ОПИС ГРАНТОДАВЦЯ: Global Innovation Found — це некомерційний інноваційний фонд, який фінансує проривні та інноваційні ідеї для поліпшення соціально-економічного життя в країнах з низькими доходами — в країнах, що розвива- ються.

Фонд підтримує проекти — рішення глобальних проблем в різних галузях, які можна поширювати у про- мислових масштабах, через громадські / благодійні сектори або поєднання двох секторів для того, щоб досягти більшого поширення. Подавати заявку на фінансування від GIF можуть соціальні підприємства, комерційні фірми, некомерційні організації, міжнародні організації, дослідницькі установи та органи пу- блічної влади.

ПРІОРИТЕТИ: надає Гранти на інноваційні проєкти. GIF підтримує нові бізнес-моделі, політичні методи, технологічні рішення, ідеї щодо способів надання про- дуктів і послуг, які принесуть користь бідним країнам, що розвиваються.

WEB-сайт

Грантодавець: Глобальний фонд для жінок

КОРОТКИЙ ОПИС ГРАНТОДАВЦЯ: Фонд надає гранти та підтримує жіночі правові групи в усьому світі, чия діяльність спрямована на по- ліпшення становища жінок і дівчаток в сфері викорінювання насильства над жінками, підвищення доступу до освіти та забезпечення економічної незалежності.

ПРІОРИТЕТИ: надає Гранти на проєкти припинення гендерного насильства над жінками, покращення загального та репродуктивного здоров’я жінок, сприяння участі жінок у суспільно-політичному житті.

WEB-сайт

Грантодавець: Глобальний фонд кліматичного партнерства (GCPF)

КОРОТКИЙ ОПИС ГРАНТОДАВЦЯ: Глобальний фонд кліматичного партнерства (GCPF) є інноваційним державно-приватним партнерством, діяльність якого спрямована на пом’якшення наслідків зміни клімату шляхом скорочення викидів парнико- вих газів на сформованих ринках і ринках, що розвиваються.

ПРІОРИТЕТИ: надає Гранти на проєкти  з енергоефективності та відновлюваних джерел енергії, насамперед, у співпраці   з місцевими фінансовими інститутами, тим самим створюючи позитивний вплив на місцеве навколишнє се- редовище та економіку в ключових країнах: Бразилія, Чилі, Китай, Індія, Індонезія, Мексика, Марокко, Пів- денна Африка, Філіппіни, Туніс, Туреччина, Україна та В’єтнам.

WEB-сайт

Грантодавець: Програма “Горизонт Європа”

КОРОТКИЙ ОПИС ГРАНТОДАВЦЯ: Горизонт Європа – це семирічна програма Європейського Союзу із загальним бюджетом близько 100 мільярдів євро, що спрямована на сприяння досягненню єдиного європейського наукового простору та інноваційного союзу. Її основною метою є колобарація між європейськими країнами та країнами-партнерами з метою подолання нових викликів, спричинених проблемою зміни клімату, початком четвертої промислової революції та подоланням наслідків пандемії гострої респіраторної хвороби COVID-19.

Програма «Горизонт Європа» спрямована на підтримку наукових досліджень, розробку інноваційних рішень, розвиток малого та середнього бізнесу в межах виконання спільних міжнародних проєктів та участі в програмах обміну з країнами Європейського Союзу.

ПРІОРИТЕТИ: надає Гранти на інноваційні проєкти, проєкти, що спрямовані на  співпрацю між приватними та державними установами (наукові установи, заклади вищої освіти, державні та приватні фонди, громадські організації тощо) для підтримки наукової та інноваційної діяльності.

WEB-сайт

Грантодавець: Датське агентство з міжнародного розвитку (DANIDA)

КОРОТКИЙ ОПИС ГРАНТОДАВЦЯ: Данія займається проектами розвитку в Україні, Грузії та Вірменії — Україні надається пріоритет. Датська допомога цим країнам проводиться згідно з Програмою сусідства Міністерства закордонних справ Данії. Деякі проекти, які фінансуються і керуються лише в рамках Міністерства закордонних справ Данії, а інші здійснюються у співпраці з ЄС.

ПРІОРИТЕТИ: надає Гранти на проєкти, що підтримуєть права людини і демократія; зелений розвиток; соціальний прогрес; стабільність і захист.

WEB-сайт

Грантодавець: Департамент з питань довкілля, продуктів харчування і села Уряду Великобританії (DEFRA)

КОРОТКИЙ ОПИС ГРАНТОДАВЦЯ: Департамент Уряду Великобританії, відповідальний за політику та урегулювання у сферах охорони навко- лишнього середовища, продовольства і проблем села.

ПРІОРИТЕТИ:  покращення та захист навколишнього середовища, розвиваток зеленої економіки та підтримка процвітаючої сільської громади, підтримка харчової, сільськогосподарської та рибної промисловісті.

WEB-сайт

Грантодавець: Державний департамент США

КОРОТКИЙ ОПИС ГРАНТОДАВЦЯ: Держдепартамент США  входить у  структуру  виконавчої влади Сполучених Штатів  Америки  і  є  одним із 15 виконавчих департаментів країни. Очолює його державний секретар США, чия посада аналогічна по- саді міністра закордонних справ в інших країнах.

ПРІОРИТЕТИ: надає Гранти та Стипендії: імені Фулбрайта, програма обміну для студентів вищих навчальних закладів. Програма обміну майбутніх лідерів (FLEX).

WEB-сайт

Програма імені Фулбрайта  WEB-сайт

Програма обміну майбутніх лідерів FLEX WEB-сайт

ʼ

Грантодавець: Державний фонд регіонального розвитку

КОРОТКИЙ ОПИС ГРАНТОДАВЦЯ: ДФРР – це основний інструмент держави для фінансування соціальних, економічних, інфраструктурних, культурних, спортивних проєктів по всій території України.

ПРІОРИТЕТИ: надає Грант на інвестиційні проєкти та програми  регіонального розвитку, а ткож на проєкти, що мають на меті розвиток регіонів, створення інфраструктури індустріальних та інноваційних парків і відповідають пріоритетам, визначеним у Державній стратегії регіонального розвитку  та відповідних стратегіях розвитку регіонів.

WEB-сайт

Грантодавець: Дитячий фонд Організації Об’єднаних Націй (UNICEF)

КОРОТКИЙ ОПИС ГРАНТОДАВЦЯ: : ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях для охоплення найуразливіших дітей та молоді, які найбільше потребують допомоги. Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) відкрив своє Представництво у Києві у 1997 році. За цей час Фонд надав Уряду України допомогу на загальну суму 130 мільйонів доларів США, що дозволило розробити і реалізувати низку програм у галузі охорони здоров’я, води і санітарії, освіти та захисту прав дітей.

ПРІОРИТЕТИ: надає Гранти на проєкти із задоволення гуманітарних потреб дітей, зокрема доступу до освіти, психосоціальної допомоги, води і санітарії, навчання з питань мінної небезпеки, охорони здоров’я матері та дитини, а також послуг для людей, що  живуть із ВІЛ/СНІДом.

WEB-сайт

 

Ознайомитися з тематичними підбірками гранів можна ТУТ

🔴 Якщо бракує знань у сфері залучення грантових коштів, запрошуємо пройти онлайн курс з написання грантових проєктів ЧАС ЗМІН!  Деталі ТУТ

Продовжуйте вивчати Каталог грантодавців! 

Повний каталог грантодаців тут